Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe

Aktualności


Kochasz biegać? Zostań Orłem Biegowym!

Trzy biegi o uznanej marce łączą siły, dzięki czemu miłośnicy długodystansowego biegania w Polsce, otrzymują szansę uczestnictwa w nowatorskim, niepowtarzalnym projekcie.

 Rzeczywistość zdominowana miesiącami walką z pandemią koronawirusa sprawia, że wszyscy potrzebujemy nowych, dodatkowych bodźców do działania, aby powrócić  do zdrowych nawyków, o których niestety w dużej mierze zdążyliśmy zapomnieć. Świat sportu to także miejsce stałych różnokierunkowych zmian powodujących, że nadal ta dziedzina życia potrafi być ekscytująca, emocjonująca i zaskakująca.

Świadomi tych zdarzeń organizatorzy trzech biegów o ustalonej przez lata bardzo wysokiej marce, doceniani nie tylko na krajowym rynku, łączą swoje siły, dając amatorom długodystansowego biegania nowe, nieznane dotąd wyzwanie. Maraton Dębno, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” i Bieg po Plaży w Jarosławcu – trzy wyjątkowe wydarzenia łączy od teraz jeden tytuł „Orły Biegowe”.

Każdy śmiałek, który zgłosi się, wystartuje i ukończy biegową „trójkę”, będzie mógł dumnie chwalić się tytułem „Orła”, a na mecie cyklu który będzie miał miejsce w Jarosławcu, czekać go będzie nie tylko wyjątkowy finał z licznymi atrakcjami, ale także szczególne nagrody z dedykowanym, nietuzinkowym i niepowtarzalnym medalem włącznie.

Właśnie ruszają zapisy do wszystkich trzech wydarzeń biegowych. Na śmiałków czeka w kwietniu maraton (10.04.2022 Dębno), w czerwcu półmaraton (12.06.2022 Grodzisk Wielkopolski) i na początku lipca 15-cie kilometrów między innymi po piaskach nadbałtyckiej plaży (3.07.2022 Jarosławiec).

Postanowiliśmy napędzić się wspólnie rozwojowo i zaproponować nowe wyzwanie, które do tej pory w Polsce nie miało precedensu. Jest ono na pewno poważne, ale jest wykonalne. W końcu wszyscy mamy już doświadczenie w organizowaniu jednych z najlepszych imprez biegowych w Polsce. Dlatego zapraszam biegaczy do udziału w trzech chyba najbardziej rozpoznawalnych biegach w swojej kategorii w drodze do tytułu Orła Biegowego – podsumował podpisanie porozumienia burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

Ciągle pracujemy nad nowymi wyzwaniami, nowy pomysł, nowy projekt biegowy, ma tak naprawdę podkreślić rangę tych wielkich trzech wydarzeń sportowych w Polsce i zachęcić jak największą liczbę naszych rodaków do biegania. Chcę wziąć czynny udział we wszystkich wydarzeniach i chcę zdobyć pierwszego Orła – ambitnie zapowiedział burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki.

Znakomita współpraca samorządowa oraz biegowa spowodowała, że wpadliśmy na pomysł by stworzyć wspólnie nowy cykl biegowy w Polsce. Z całego serca już teraz zapraszam – na śmiałków czekamy w Jarosławcu – stwierdził wójt Postomina, organizator Biegu po Plaży w Jarosławcu, Janusz Bojkowski.

I kolejna ważna informacja, która z pewnością ucieszy biegaczy. Biorąc pod uwagę właśnie to nowe wyzwanie organizatorzy Maratonu Dębno po raz pierwszy znieśli wszelkie limity uczestnictwa w wydarzeniu, tak by jak największe grono śmiałków miało szansę uczestnictwa w tym nowym wyzwaniu.

Jako pierwszy zaprasza Maraton Dębno. Jego ukończenie daje przepustkę do kolejnej odsłony wyzwania „Orły Biegania”.

Zapisy na maraton w Dębnie oraz Bieg po Plaży w Jarosławcu właśnie ruszają. W Grodzisku Wielkopolskim właśnie ruszyły opłaty dla osób z listy startowej z 2020 roku. Zapisy dla uczestników na pozostałe wolne miejsca uruchomione zostaną 27 lutego o godzinie 16.00.

Link do zapisów https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6647

 

                                                                                                                organizatorzy Orłów Biegowych:

                                                                                                                               Maraton Dębno

                                                                                                      Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”

                                                                                                                      Bieg po Plaży w Jarosławcu