Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe
Orły Biegowe

Grodzisk Wielkopolski

Redaktor Michał Walczewski z serwisu maratonypolskie.pl napisał po ostatniej edycji naszego biegu: Przez lata oglądania relacji z największych kolarskich wyścigów - początkowo Wyścigu Pokoju, później, gdy do naszego kraju zawitała zachodnia cywilizacja - Tour de France, Giro d Italia czy VueltaEspana - zazdrościłem tej dyscyplinie kibiców. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że świadkami takich tłumów można być w biegach także w naszym kraju. I oto niespodziewanie marzenia się spełniły - mamy swoje biegowo-kibicowskie Tour de France! (…)Grodzisk Wielkopolski zasłużył po raz kolejny na tytuł najlepszego DZIENNEGO półmaratonu w Polsce. I nie wiem kto mógłby mu "podskoczyć" organizacyjnie z krajów ościennych.

Bieg półmaratoński organizowany w Grodzisku Wielkopolskim to impreza, której przedstawiać większości biegaczy długodystansowych tak naprawdę nie trzeba. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” to wydarzenie, które– tak jak wiele innych imprez biegowych - zrodziło się z pasji do sportu. Choć jest najmłodszą imprezą wśród podrywających się właśnie do swojego pierwszego lotu Orłów Biegowych, nie ustępuje im prestiżem, poziomem organizacjii wysokimi ocenami wśrodowisku biegowym.

Pierwsza edycja półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się w 2007 roku z okazji 80-lecia miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Stąd właśnie „Słowak” w nazwie, zaczerpnięty od Juliusza Słowackiego, którego imię nosi wspomniana szkoła. Było to przedsięwzięcie o tyle niecodzienne, że w około 15 tysięcznym mieście, biegacze spotkani na ścieżkach pieszo – rowerowych czy leśnych dróżkach budzili zdziwienie i nie zawsze przychylne spojrzenie. To, co początkowo było dla wielu „fanaberią”, za sprawą kolejnych edycji biegu stało się codziennością.

Organizatorom pierwszego Półmaratonu „Słowaka”, w którym uczestniczyło nieco ponad 300 osób, nie śniło się - choć było to wielkim marzeniem - że w ciągu zaledwie kilku edycji, biegorganizowany w niewielkim mieście urośnie do rangi jednego z najlepszych imprez biegowych w kraju, a zdaniem wielu biegaczy – najlepszego półmaratonu w Polsce.

Już pierwsza edycja, zyskała ogromne uznanie i wiele pozytywnych komentarzy na największych portalach biegowych. Ich zwieńczeniem było przyznanie Grodziskiemu Półmaratonowi „Słowaka” tytułu Filipides – Organizacyjny Debiut Roku. Było to jednocześnie wspaniałe wyróżnienie ale i ogromne zobowiązanie, by zyskanego uznania nie zaprzepaścić.

Tym samym, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” z roku na rok zyskiwał coraz większe uznanie, przez co organizatorzy przywiązywali ogromną wagę do każdego szczegółu, by nie stracić zaufania, jakim obdarzony został nasz bieg. Nie było to wcale łatwe, biorąc pod uwagę, że liczba uczestników wciąż rosła i rosła, a zapisy zamykały się w coraz krótszym czasie, aż wreszcie Komitet Organizacyjny musiał podjąć trudną decyzję o wprowadzeniu maksymalnego limitu uczestników, by móc zachować najwyższy poziom organizacyjny i zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki uczestnikom biegu.

Dlaczego biegacze tak bardzo pokochali ten bieg? Dlaczego to tutaj chcą debiutować, tutaj powracają, tutaj kończą swoją przygodę z bieganiem? To przez skrzydła, na których niosą ich na całej trasie nasi kibice. Wspaniały doping, zaangażowanie, niezwykłe przygody (z przerwą w biegu na domowe ciasto włącznie), własne stoiska z posiłkami regeneracyjnymi, napojami, prywatne punkty zraszania na trasie, zespoły muzyczne, tańce i wiele, wiele innych wspaniałych, spontanicznych gestów. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć. Grodzisk Wielkopolski i jego mieszkańcy żyją co roku półmaratonem. To wielkie święto całej społeczności, a biegacze na każdym kroku mogą poczuć naszą gościnność.

Doskonała organizacja – zarówno biura zawodów, miejsca startu, trasy i mety ze strefą bufetu i wypoczynku oddana tylko biegaczom, mieszkańcy – którzy oddali tej imprezie całe swoje serce, wolontariusze służący pomocą i wsparciem na całej trasie, służby porządkowe i zabezpieczenie medyczne na najwyższym poziomie, poczucie bezpieczeństwa stały się elementami składowymi, dzięki którym każda edycja kończy się przyznaniem Hunters Grodziskiemu Półmaratonowi „Słowaka” najwyższych laurów. Jesteśmy laureatami wielu wspaniałych nagród w tym m.in.Filipides – Mecenas Biegów, wielokrotnie przyznany został nam tytuł „Złoty Bieg” w kategoriach: Półmaratony Duże, Biegi Masowe, Miasta od 5 do 25 tysięcy, Miasta, Gminy, Ośrodki, czy Biegi Wielkopolskie.

Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” to bieg wyjątkowy, ma tylko jedną wadę…to prawdziwy wyścig z czasem…ZAPISÓW , które trwają obecnie zaledwie kilkanaście minut,choć limit uczestników wynosi 3600 osób.

Drodzy Biegacze,
Orły Biegowe naszego kraju czekają na Was:). Każdy z proponowanych biegów jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i niepowtarzalny. Łączą w sobie organizację na najwyższym poziomie, wielki szacunek dla biegaczy i niepowtarzalną atmosferę. Poznajcie je wszystkie.

Śledźcie nasz profil, by być nie bieżąco. W jednym miejscu prezentować będziemy dla Was informacje na temat wszystkich wydarzeń w ramach Orłów Biegowych. Dzięki temu nie przeoczycie żadnych ważnych informacji. Czekamy na Was!!!

www.polmaratongrodzisk.pl